Dla menedżera ds. zakupów śledzenie Londyńskiej Giełdy Metali (LME) jest standardową procedurą. Jednak przy pozyskiwaniu99,99% czystościC10100 (OFE), szybko zorientujesz się, że cena spot miedzi to tylko punkt odniesienia. Podczas gdy LME śledzi cenę „towaru” miedzi elektrolitycznej (C11000), cenyC10100 Tlen-Bezpłatna miedź elektroniczna (OFE).wynika z wysokich-kosztów rafinacji próżniowej, rygorystycznych testów ASTM B170 oraz niszowego łańcucha dostaw branży półprzewodników i przemysłu lotniczego.
Zrozumienie, dlaczego te ceny od siebie odbiegają, jest jedynym sposobem na dokładne prognozowanie BOM (zestawienia materiałów) projektu i uniknięcie zagrożeń omówionych w naszymPrzewodnik po cenach miedzi C10100.
Dlaczego proces VIM oddziela C10100 od cen towarów?
Najbardziej znacząca część wyższej ceny C10100 pochodzi z topienia próżniowo-indukcyjnego (VIM). W przeciwieństwie do standardowej miedzi ETP, C10100 musi być rafinowany w próżni, aby zapewnić utrzymanie zawartości tlenuponiżej 5 ppm. Proces ten jest energochłonny-i wymaga specjalistycznych tygli, aby zapobiec zanieczyszczeniu pierwiastkami śladowymi, takimi jak siarka i fosfor.
Kiedy kupujeszC10100 Beztlenowy-Miedź elektroniczna bez zawartości tlenu, nie płacisz tylko za surowiec; płacisz za usunięcie 100–400 ppm tlenu znajdującego się w standardowej miedzi. Ponieważ światowe koszty energii ulegają wahaniom, „premia rafinacyjna” może zmieniać się niezależnie od ceny katody miedzianej na LME.
Czynniki kosztowe – miedź towarowa vs. C10100 (OFE)
| Składnik kosztów | C11000 (ETP) | C10100 (OFE) | Wpływ na prognozę |
| Cena podstawowa LME | 90% całkowitego kosztu | 65% - 75% całkowitego kosztu | Wahania na LME mocniej uderzyły w C11000. |
| Rafinacja (VIM) | Minimalny | Wysoka (przetwarzanie próżniowe) | Koszty energii napędzają składki C10100. |
| Testowanie (NDT/gaz) | Spektrografia standardowa | ASTM B170, klasa 1 + ONH | Stały koszt partii, wpływa na małe zamówienia. |
| Premia za czystość | N/A | Gwarancja 99,99%. | Niedobór katod-o wysokiej czystości. |
Jak popyt w sektorach sztucznej inteligencji i półprzewodników wpływa na ceny w 2026 r.?
Gwałtowny wzrost liczby centrów danych opartych na sztucznej inteligencji i produkcja procesorów graficznych-o dużej mocy stworzyła „wąskie gardło” dla materiałów o ultra-wysokiej przewodności. Ponieważ C10100 zapewnia101% IACSprzewodność, jest to preferowany wybór w przypadku-chłodzonych cieczą płyt zimnych i ekranowania-wysokiej częstotliwości.
To zapotrzebowanie przemysłowe jest szczególnie napięteC10100 Folia i pasek miedziany. Jako popytC10100 dla celów rozpylającychrośnie w branży-cienkiej folii, czas realizacji zamówień i premie za te specjalistyczne formaty często rosną, nawet gdy cena LME wykazuje tendencję spadkową.
Czy przewidujesz-wysokie zapotrzebowanie na wielkość sprzedaży w 2026 r.?
[Poproś o konsultację w sprawie strategii zabezpieczenia materiału i 12-miesięcznej blokady ceny]
Dlaczego koszty certyfikacji i badań NDT tworzą cenę minimalną?
W przeciwieństwie do C11000, który jest sprzedawany z ogólnym CoC (Certyfikatem zgodności), C10100 wymaga certyfikacji indywidualnej partii pod kątem zawartości tlenu i przewodności. Niezależnie od tego, czy zamawiasz pojedynczyC10100 Bezszwowe rury i rurylub dziesięć ton blachy, koszt sprawdzeniaCzystość 99,99%.I5 ppm tlenulimity pozostają stałe.
Tworzy to „minimalny poziom cenowy”, w którym cena C10100 nie może spaść poniżej pewnego poziomu, niezależnie od tego, jak nisko spadnie LME. W przypadku małych i średnich-serii koszt badań NDT (badań nieniszczących{{3}), takich jak badania prądami wirowymi i badania ultradźwiękowe, dodaje stałą premię, którą menedżerowie ds. zaopatrzenia muszą uwzględnić w swoim budżecie.
Nastroje rynkowe w 2026 r. dla C10100
| Sektor rynku | Trend popytu | Perspektywy cenowe | Kierowca |
| Półprzewodnik | Wzrastający | Zwyżkowy | Rozszerzenie AI/chipów. |
| UHV / Fizyka | Stabilny | Neutralny | Granty badawcze w-stałym budżecie. |
| EV / akumulator | Wysoka zmienność | Zwyżkowy | Wysoki-prąd101% IACSzapotrzebowanie na szynoprzewody. |
Często zadawane pytania
1. Dlaczego moja wycena C10100 wzrosła, gdy notowania LME spadły?
LME śledzi miedziane „katody”. Premia za C10100 zależy od dostępności katod klasy 1 i bieżących kosztów energii do topienia indukcyjnego próżniowo (VIM). Jeśli ceny energii lub zaległości laboratoriów badawczych wzrosną, cena C10100 może wzrosnąć nawet w przypadku spadku ceny metalu nieszlachetnego.
2. Czy mogę zablokować ceny C10100 w przypadku-projektów długoterminowych?
Tak, ale zazwyczaj tylko na podstawie umowy-opartej na dodatkowej opłacie. Ponieważ premia rafineryjna różni się od bazy metalowej, oferujemy kontrakty ustalające „premię za produkcję i czystość”, jednocześnie umożliwiając płynność bazy LME lub zabezpieczenie jej za pomocą instrumentów finansowych.
3. Czy format (folia vs. płyta) zmienia prognozę cenową?
Znacznie. Cienkie-folie i rury bez szwu wymagają większej liczby przejść obróbczych (walcowanie/ciągnienie) i cykli wyżarzania w kontrolowanej atmosferze. Formaty te wiążą się ze znacznie wyższym „kosztem konwersji” niż grube płyty lub pręty.
4. Jak wymóg wartości RRR wpływa na cenę?
If your project requires a specific RRR value (e.g., >300), materiał musi zostać poddany dodatkowym testom kriogenicznym i potencjalnie wielokrotnym cyklom-przetapiania próżniowego. To dodaje „dopłatę za wydajność” wykraczającą poza standardową cenę ASTM B170 Grade 1.
Gama produktów GNEE METAL
| Typ produktu | Dostępne kształty | Wspólne stopnie | Zakres średnicy/grubości | Zakres długości/szerokości | Aplikacje |
|---|---|---|---|---|---|
| Rurki miedziane | Okrągłe, kwadratowe, prostokątne, zwinięte | C10100, C10200, C11000, C12200, C12000 | OD: 0,5 mm - 300 mm Ściana: 0,1 mm - 20 mm | Do 6000 mm lub niestandardowe | HVAC, hydraulika, wymienniki ciepła, chłodnictwo, przewody hydrauliczne |
| Płyty i arkusze miedziane | Płaskie arkusze, perforowane, wytłaczane, płyta bieżnika | C10100, C11000, C12200, C23000, C26000 | Grubość: 0,1 mm - 200 mm | Szerokość: do 2500 mm Długość: do 6000 mm | Szyny elektryczne, pokrycia dachowe, okładziny, uszczelki, transformatory |
| Sztaby i pręty miedziane | Pręt okrągły, pręt kwadratowy, pręt sześciokątny, pręt płaski | C10100, C11000, C14500, C17200, C18200 | Średnica: 1 mm - 300 mm | Długość: 1000 mm - 4000 mm | Elementy obrabiane, styki elektryczne, szyny zbiorcze, elementy złączne |
| Druty miedziane | Drut okrągły, drut płaski, drut kwadratowy, linka, plecionka | C11000, C11600, C17200, C17510 | Średnica: 0,05 mm - 12 mm | Masa cewek: 1kg - 500kg | Okablowanie elektryczne, kable, sprężyny, siatka, drut spawalniczy |
| Taśmy i cewki miedziane | Cienki pasek, folia, cewka szczelinowa, pasek profilowy | C11000, C12200, C19400, C26000, C26800 | Grubość: 0,03 mm - 5 mm | Szerokość: 2 mm - 1000 mm Identyfikator cewki: 300 mm - 600 mm | Transformatory, grzejniki, ekranowanie, zaciski, złącza |
O naszej fabryce
Obsługujemy pełną gamę linii produkcyjnych, w tym m.inprasy do wytłaczania, stoły do ciągnienia na zimno,-walcarki szybkoobrotowe, linie do cięcia wzdłużnego i precyzyjne centra obróbcze CNC, co umożliwia nam produkcję miedzianych rur, płyt, prętów, drutów i taśm w całości-na miejscu. W celu zapewnienia jakości utrzymujemy dedykowanylaboratorium inspekcyjne wyposażone w analizatory spektralne, uniwersalne maszyny wytrzymałościowe, twardościomierze, testery chropowatości powierzchni oraz optyczne przyrządy pomiarowe. Przed wysyłką każda partia jest testowana pod kątem składu chemicznego, właściwości mechanicznych i dokładności wymiarowej. Nasze moce produkcyjne sięgają500+ ton miesięcznie, i trzymamyCertyfikat ISO 9001:2015z pełną identyfikowalnością od surowca do gotowego produktu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz standardowego półfabrykatu walcowniczego, czy komponentów-przetworzonych na zamówienie, dostarczamy precyzyjne produkty z miedzi z krótkim czasem realizacji i pełną certyfikacją materiałową.

Uzyskaj szybką wycenę i plan logistyczny




